O nas

Dowiedz się więcej na temat ośrodka

OŚRODEK MONAR KAMIEŃ RYMAŃSKI

 

Ośrodek położony jest w niezwykle malowniczej, spokojnej okolicy (foto), w województwie zachodniopomorskim, powiat kołobrzeski, gmina Rymań, około 30 km na południe od Kołobrzegu.

Lokalizacja w naturalny sposób sprzyja terapii i refleksji .Pozwala z dystansem przyjrzeć się własnemu życiu i poszukać w nim nowej drogi, bez uzależnienia i problemów z nim związanych.

Realizujemy średnioterminowy program leczenia od 6 do 12 miesięcy dla osób od osiemnastego roku życia. Czas pobytu w ośrodku ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta wspólnie z psychoterapeutą prowadzącym, po zdiagnozowaniu potrzeb i sformułowaniu Indywidualnego Planu Terapii.

Program ośrodka oparty jest na założeniach społeczności terapeutycznej, równolegle prowadzona jest terapia w grupach profilowanych do poszczególnych zagadnień, np. grupa motywacyjna, edukacji prozdrowotnej, pracy nad złością i agresją.

Kadrę merytoryczną tworzy dziewięcioosobowy zespół wykwalifikowanych terapeutów, specjalistów psychoterapii uzależnień, psychologa, psychiatrę oraz pielęgniarkę.

Poza zajęciami psychoterapeutycznymi stawiamy duży nacisk na rozwój osobisty, poszukiwanie i rozwijanie zainteresowań a także szeroko rozumiane zwiększenie kompetencji społecznych, w tym zawodowych i edukacyjnych.

Ośrodek dysponuje rozległym terenem na który znajdują się boisko do piłki nożnej i siatkówki, jezioro na którym działa nasze Kółko Wędkarskie, profesjonalna ścianka wspinaczkowa.

Posiadamy również siłownię, salę muzyczną z instrumentami i sprzętem do realizacji własnych nagrań, kawiarenkę z salą telewizyjno-kinową, klub bilardowy a także własną flotyllę kajaków stacjonującą na Pojezierzu Drawskim.

Uczestniczymy w wielu biegach ulicznych i maratonach na terenie całej Polski, w ramach Klubu Morsa organizujemy wyjazdy na bałtyckie plaże. Korzystamy również z pobliskiej hali sportowej i aquaparku zgodnie z powiedzeniem, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

Podczas pobytu w Ośrodku możliwe jest podjęcie nauki na poziomie podstawowym, ponadpodstawowym i wyższym.

Nie krępuj się zajrzyj do (o)środka! 😉