Dyrektor ośrodka

Wojciech Dopierała

Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień, pedagogiem. Posiadam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych, zagrożonymi uzależnieniem i ich rodzinami.

Od kilkunastu lat kieruję zespołami terapeutów w Ośrodkach Terapii i Rehabilitacji Uzależnień będąc jednocześnie autorem programów terapeutycznych.

Ukończyłem Pedagogikę Resocjalizacyjną w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie, Pedagogikę Ogólną w Bałtyckiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Koszalinie, specjalistyczne szkolenie w zakresie psychoterapii uzależnień poświadczone certyfikatem Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Studium Profilaktyki Uzależnień przy Towarzystwie Psychoprofilaktycznym w Warszawie, Studium Metod Psychokorekcyjnych przy Towarzystwie Psychoprofilaktycznym w Warszawie.

Bardziej osobiście – kocham zwierzęta, góry, naturę. Fotografuję, jeżdżę na rowerze, gram w bilard.

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień

mgr Jolanta Przystasz - Bojanowicz

Jestem psychologiem, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Instytut Psychologii -specjalizacja psychologia kliniczna. Następnie Studia Podyplomowe z Psychologii Klinicznej w Katedrze Psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczenie zawodowe w ramach pracy z osobami uzależnionymi zdobywam od 2005 r.  kiedy to zaczęłam pełnić obowiązki psychoterapeuty i kierownika Oddziału Terapeutycznego Zakładu Karnego w Nowogardzie.

W 2012 r. uzyskałam certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień Krajowego Biura D.s. Przeciwdziałania Narkomanii.

Od 2017r. pracuję w ośrodku i oprócz roli psychoterapeuty uzależnień pełnię także obowiązki psychologa. W ośrodku pracuję metodą społeczności terapeutycznej, prowadzę terapię indywidualną i grupową.

Byłam uczestnikiem wielu kursów i szkoleń m.in. kurs z zakresu Terapii Motywującej, Indywidualizacja podejścia w pracy terapeutycznej w oparciu o model terapii krótkoterminowej BSFT skoncentrowanej na rozwiązywaniu. W 2017r. ukończyłam Studium z Psychologii Sądowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu i opiniuję psychologicznie w roli biegłego sądowego.

Cenię sobie szeroko rozumianą aktywność fizyczną, wielodniowe włóczęgi górskimi trawersami, wycieczki rowerowe. Lubi dobre książki, film i muzykę.

Specjalista psychoterapii uzależnień

Tadeusz Kurpisz

Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Certyfikat nr: SP 1443/2018 został wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Ukończyłem wyższe studia magisterskie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych.

W ramach oddziaływań terapeutycznych prowadzę z młodzieżą zajęcia muzyczne. Poza terapią interesuję się również historią, turystyką oraz muzyką.

Specjalista psychoterapii uzależnień

Weronika Spolska

Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień – certyfikat wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (numer certyfikatu SP1401/2017). Posiadam wykształcenie wyższe – mgr pedagogiki resocjalizacyjnej. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień oraz Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Ukończyłam szereg szkoleń w zakresie zastosowania Dialogu Motywującego w pracy terapeutycznej z pacjentami uzależnionymi zarówno w kontakcie indywidualnym jak i pracy z grupą. Uczestniczyłam w szkoleniu organizowanym przez Karkonoskie Towarzystwo Psychoprofilaktyczne, obejmującym terapię osób uzależnionych behawioralnie. 

Stale się rozwijam poprzez regularne uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych. 

W ośrodku, poza prowadzeniem terapii, pomagam pacjentom w uregulowaniu przez nich ich spraw sądowych oraz prowadzę kółko piłki siatkowej.

Prywatnie lubię podróżować, przemierzać górskie szlaki, fotografować przyrodę. Biegam, gram w siatkówkę, stawiam na aktywność kulturalną i ruchową. 

Terapeuta uzależnień

Michał Rzeszutek

Michał Rzeszutek – jestem terapeutą uzależnień w trakcie procesu certyfikacji, uczestnikiem specjalistycznego szkolenia w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków organizowanego prze PFST w Gdańsku. Posiadam wykształcenie wyższe inżynieryjne, aktualnie uzupełniam edukację na kierunku pedagogika na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Uczestniczyłem w licznych konferencjach  bezpośrednio oraz pośrednio związanych
z tematyką uzależnień m.in.: „Wieloaspektowość szkód wynikających z używania substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych”, „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży. Wyzwania dla wychowania, profilaktyki i pomocy specjalistycznej”.

Posiadam dwuletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, w tym roczne w ramach umowy wolontariackiej w Ośrodku Rehabilitacyjno – Postresocjalizacyjnym  Stowarzyszenia Solidarni PLUS w Darżewie.

Moją największą pasją jest motoryzacja, ale interesuje się także informatyką. Jestem osobą ceniącą sobie szeroko rozumianą  aktywność fizyczną, moje hobby to: pływanie, kolarstwo szosowe, bieganie, boks. Ukończyłem ponadto szkolenie podstawowe strażaków ratowników  OSP i posiadam kurs płetwonurka.

W ośrodku, oprócz pracy stricte terapeutycznej mam możliwość realizowania niektórych z moich pasji, np. poprzez udział w zawodach sportowych, czy spływach kajakowych.

Terapeuta uzależnień

Jarek Duda

Jarek Duda, 38 lat, specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji. W ośrodku pracuję od 2016 roku. Pracuję tu bo wierzę w skuteczność społeczności terapeutycznej.

Moje hobby to wędkarstwo i morsowanie.

Odpoczywam w domu na wsi i w lesie.

Terapeuta uzależnień

Dariusz Gremblewski

Dariusz Gremblewski – Posiadam 25 letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, jestem certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznej.  Od 1994 roku pracuję w Ośrodku Monar Kamień Rymański.

Ukończyłem wiele szkoleń i kursów bezpośrednio oraz pośrednio związanych z tematyką uzależnień:

,,Certyfikat, Indywidualna Terapia Motywacyjna w pracy z osobami uzależnionymi”,
,,Studium Psychoprofilaktyki Uzależnień”,
,,Certyfikat, praca z osobami zaburzonymi psychicznie”,
,,Certyfikat, Pomagaj innym nie szkodząc sobie”,
,,Certyfikat, alternatywne metody rozładowania napięcia”,
,,Nawrót w uzależnieniach”,
,,Certyfikat realizatora programu – Laboratorium wiedzy pozytywnej”,
,,Certyfikat, radzenie sobie z agresją osób uzależnionych”,
,,Certyfikat, Prowadzenie Treningów Umiejętności Społecznych”,
,,Działalność Zespołu Terapeutycznego”.

Posiadam też specjalistyczne uprawnienia do prowadzenia zajęć wspinaczkowych oraz Certyfikat instruktora kajakarstwa. Moje pasje to góry wysokie, alpinizm, wspinaczka, kajakarstwo, survival, gram też na gitarze, maluję i rysuję, KOCHAM ŻYCIE…

Znasz już naszą kadrę

WSZYSCY CZŁONKOWIE ZESPOŁU PRACUJĄ ZGODNIE Z KODEKSEM ETYKI PSYCHOTERAPEUTY UZALEŻNIEŃ